28 Ocak 2014 Salı

Suzanne Collins ~ Ateşi Yakalamak #Açlık Oyunları 2

       Açlık Oyunları'nda heyecan kaldığı yerden devam ediyor... 

       Katness ve Peeta, başarılı stratejileri sayesinde Panem halkının kalbinde taht kurmuş ve blöfleri sayesinde de hayatlarını kurtarmışlardır. Bu blöfü pahalıya ödeyeceklerinden habersiz 12. Mıntıka'nın yolunu tutmuşlardır. 74. Açlık Oyunları'nın galibi talihsiz aşıklar için çıktıkları zafer turu cehenneme dönmüş ve çeyrek asır oyunlarında hiç ummadıkları bir yerde bulmuşlardır kendilerini. 

       Katness'in yarattığı kıvılcım bir devrimi ateşlemiş, devrimin doğumu ise kitaba asıl heyecanı getirmiş. Soluksuz okuduğum, her molamda kendisine sarıldığım bir kitap oldu Ateşi Yakalamak. 

       İlk kitabına göre oldukça hızlı ilerleyen ve daha fazla ayrıntı barındıran serinin ikinci kitabı Ateşi Yakalamak'ı ben çok beğendim. Öyle ki, her ne kadar sabah 6'da kalkacak da olsam, gecenin 2'sinde elimde kitap, etrafa çarpa çarpa geziniyordum okurken. Filmini daha önce izlediğim için filmde değinilmemiş ve basitleştirilmiş ayrıntıları üzüle üzüle okudum. "Bu ayrıntı olmalıydı." diye diye bitirdiğim kitabın filmiyle yetinmeyip, kendisini de okuduğum için mutluyum.

         Türü sevenler için taze okuyucusundan tavsiyedir. 

Yayınevi: Pegasus

Sayfa Sayısı: 408 Sayfa

Kitaplı ve Keyifli Günler..Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme