14 Eylül 2013 Cumartesi

Kristin Hannah ~ The Things We Do For Love ( Sevgi Uğruna Yaptıklarımız)

      Tatili güzel kitaplarla, dinlenerek geçirmiştim. Bu kitaplardan biri de Kristin Hannah'ın The Things We Do For Love kitabıydı. Kristin Hannah ile Kış Bahçesi kitabıyla tanışmıştım ve çok sevmiştim. Sade bir dille, güzel konulara değinen yazarın bu kitabını da çok sevdim. Kadın karakterlerine can veren bir yazar kesinlikle. Anlattığı karakterlerin ailelerinden bir parça haline getiriyor okuyucuyu Kristin Hannah. Yavaş bir tempoda ilerletse de olayları, karakterlerin her anını keyifle okutuyor. 

      Gelelim kitabımıza; Angie, hayatta her şeyden çok bir çocuk sahibi olmayı istemiştir ancak her hamileliği düşükle son bulmuştur. Angie'nin anne olma özlemi eşiyle aralarını açmış ve boşanmalarına sebep olmuştur. Angie boşanmasının ardından ailesinin yanına dönmeye ve aile restoranına destek olmaya karar verir. 

       Lauren ise kendisine annelik yapmayan bir anneyle yaşamaya alışmış, hayatın yükünü erken yaşta yüklenmiş bir kızdır. Tesadüflerle bu ikilini yolları kesişir ve eksikliklerini birbirlerinde tamamlamaya başlarlar..

         Duygu yüklü, sıcacık bir kitap. Kafa dağıtan, huzur bulduran bir kitap arayanlar için birebir.

        "Things do not change, we change"

        "Memories didn't live on streets or in cities. They flowed in the blood, pulsed with your heartbeat."

         "The longest journey begins with a single step and all that."

         "Sometimes your life just doesn't turn out the way you dreamed it would."

         "Life has a way of going on, and you do your best and move with it. A broken heart heals. Like every wound, there's a scar, a memory, but fades. Finally you realize that how has passed without your thinking about it, then a day."

        Kitaplı ve Keyifli Günler..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder